MÖBLER / Bord / Brickbord 11898166
*
nr 1189 8166
Brickbord
Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2018
kl 18:41:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 20:29:18
1
300 kr
9/6 18:51:34
2
600 kr
9/6 23:27:13
3
450 kr
9/6 23:27:13
2
500 kr (Budbetjänt)
9/6 23:30:08
3
600 kr
9/6 23:30:08
2
600 kr (Budbetjänt)
11/6 18:05:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord engelsk england europa gallerbricka mahogny nysilver pläter trä
-
6155 Bord
björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04
-
6153 Bord
Ek, 1880-tal. Bredd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:43
-
6055 Köksbänk
med knivställ, "Butier", flätad korg, hjul. Längd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:37
-
6080 Konsolbord
England, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:34
*
Brickbord
Läs om budbetjänten
nr 1189 8166
Brickbord
Gallerbricka, England. Nysilver, mahogny. Längd: 63. Djup: 41 cm, höjd: 57 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/6 20:29:18 | 1 | 300 kr |
9/6 18:51:34 | 2 | 600 kr |
9/6 23:27:13 | 3 | 450 kr |
9/6 23:27:13 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
9/6 23:30:08 | 3 | 600 kr |
9/6 23:30:08 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
11/6 18:05:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord engelsk england europa gallerbricka mahogny nysilver pläter trä
-
6155 Bord
björk, bemålad skiva. Bredd: 126 cm, djup: 86 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:04 -
6153 Bord
Ek, 1880-tal. Bredd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 70 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43 -
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:43 -
6055 Köksbänk
med knivställ, "Butier", flätad korg, hjul. Längd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:37 -
6080 Konsolbord
England, mahogny. Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:34